2 RPNE dotarł do mety!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Rajdu!

WIĘCEJ

O RPNE

Rajd Polski Nowych Energii

Czy można połączyć przeszłość z przyszłością? Podczas tegorocznej 8 edycji Rajdu Polski Historycznego organizowany będzie 2 RAJD POLSKI NOWYCH ENERGII. W tym cyklu mogą brać udział pojazdy hybrydowe i napędzane alternatywnymi źródłami energii.

Rajd dobędzie się w dniach 5.09 – 08.09.2019 r. jako jedna z eliminacji FIA E-Rally Regularity Cup.

Z roku na rok Polacy coraz chętniej zmieniają styl jazdy i uciekają się do alternatywnych rozwiązań zasilania swoich pojazdów szukając tym samym sposobu na oszczędność. W tym roku dzięki 2 RPNE, będziemy mogli przekonać się, że samochody z paliwem ekologicznym to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim ochrona środowiska. Jako organizatorzy RPNE stawiamy sobie za cel nie tylko promocję zabytkowej motoryzacji, lecz także propagowanie bezpieczeństwa jazdy oraz pojazdów które przyczyniają się do oszczędności energii oraz ograniczają emisję spalin. Takim pojazdem może być np. samochód, który posiada w swoim wyposażeniu hybrydę+ czyli napęd elektryczny, benzynę i gaz.

Pojazdy prezentowane podczas  2 RAJDU POLSKI NOWYCH ENERGII będą miały do pokonania te same trasy co pojazdy startujące w 8RPH. Dla miłośników motoryzacji będzie to nie lada gratka – w jednym miejscu spotka się historia z teraźniejszością i przyszłością motoryzacji.

Start Honorowy odbędzie się z Rynku Głównego w Krakowie, a Rajd zakończy Meta w Wieliczce. Zawodnicy będą mieć możliwość zaprezentowania swoich samochodów nie tylko podczas Startu w Rynku Głównym ale również w miejscach postoju na trasie rajdu m.in. w takich miejscowościach jak: Stary Sącz, Bukowina Tatrzańska, Czchów, Łapanów. Są to miejsca gdzie corocznie zbiera się kilka tysięcy fanów motoryzacji zabytkowej oraz turystów podziwiających te piękne samochody, wtapiają się one w krajobraz Małopolski i zabytki architektury.