Pierwszy Rajd Polski Nowych Energii

Czy można połączyć przeszłość z przyszłością? Podczas tegorocznej 7edycji Rajdu Polski Historycznego organizowany będzie 1 RAJD POLSKI NOWYCH ENERGII. W tym cyklu mogą brać udział pojazdy hybrydowe i napędzane alternatywnymi źródłami energii: gaz ziemny, etanol, biodiesel, LPG, ogniwa paliwowe i elektryczne.

Pierwszy Rajd Polski Nowych Energii dobędzie się w dniach 29.08 – 01.09.2018 r. i został zgłoszony jako eliminacja FIA E-Rally Regularity Cup.

Z roku na rok Polacy coraz chętniej zmieniają styl jazdy i uciekają się do alternatywnych rozwiązań zasilania swoich pojazdów szukając tym samym sposobu na oszczędność. W tym roku dzięki 1 RPNE, będziemy mogli przekonać się, że samochody z paliwem ekologicznym to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim ochrona środowiska. Jako organizatorzy RPH stawiamy sobie za cel nie tylko promocję zabytkowej motoryzacji, lecz także propagowanie bezpieczeństwa jazdy oraz pojazdów które przyczyniają się do oszczędności energii oraz ograniczają emisję spalin. Takim pojazdem może być np. samochód, który posiada w swoim wyposażeniu hybrydę+ czyli napęd elektryczny, benzynę i gaz.

Pojazdy prezentowane podczas 1RAJDU POLSKI NOWYCH ENERGII będą miały do pokonania te same trasy co pojazdy startujące w 7RPH. Dla miłośników motoryzacji będzie to nie lada gratka – w jednym miejscu spotka się historia z teraźniejszością i przyszłością motoryzacji.